CE Uygunluk kontrolleri piyasadan dışlanmasını önlemek için işaretleme

Belgelendirme ve CE işareti

Konuda uyum denetimleri ve CE işaretleme hala "yanlış yorumlara" dolaşan açıklık, yanlış inançları veya Neyse ki oyalandı yıl ve bu uygulamalar yavaş yavaş denetimleri piyasada yoğunlaşması nedeniyle yok oluyor.
Biz geçmişte bazı üreticiler arasında belirli bir eğilim bakın (danışmanları en kötü durumda destekli) "makul" standartlar ve kuralları yorumlamak ve ekipman için tüm uygun uyum denetimleri tabi önlemek "açık kapı" arayın.
Hayal etmek zor değil bu üreticileri, yasaları dışında hareket ederek, Bu uygulamalardan herhangi bir yarar almamış; Gerçekten de, uygunsuzluk için ürünlerini piyasadan çekilmesi katıldı. Buna ek olarak etkisiz kanıtlamak için, Bu "kısayol" Bu şirketlerin başarısızlığı yol açmıştır ve doğal rehine yol açmış.

Bu yararına bu alanda çalışma, Bu biraz gerekli’ bazı netlik “yanlış inançlar” elektronik donanım uyumluluğu ile ilgili, CE Markalaması için gereksinimleri ile radyo ve telekomünikasyon terminal ekipman. Orada hala belirsizlikleri bu ve bu hiç sertifika alanında doğru bir yaklaşım için takip edilmesi gereken prosedürler ve kuralları açıklamaya gerek.

Örnek olarak uygun olarak CE işaretleme ele alalım R&TTE radyo modülleri sertifikalı kullanan bir uygulama. Bir telsiz modülü entegre bir uygulama radyo ürün haline gelir., Ne olursa olsun, olup modülü ürün entegre veya isteğe bağlı olarak ayrı ayrı satın. Her iki durumda da, bitmiş ürünün tam R tabi olan&TTE olup her kim piyasada koyar sorumluluğunu sağlamak CE Markalaması için gereksinimleri ile uyumludur.

Hala otomatik olarak bir üründür yanlış kanı var uyumludur, Bu durumda R&TTE, Eğer tüm bileşenleri olarak işaretlenmiş ve ilgili ürün standartlarında göre CE. Hatta o kim zaten sertifikalı bir biçimde geçerli bu bazı teknik gereksinimleri için uygundur ve sadece küçük bir bölümü radyo test gerektiren avantajı vardır kabul edebilirsiniz, zaten kim bileşenleri tarafından üretilen yapılan başvuruda bulunmak güçlü olmak. Bu gibi durumlarda eski sürümlerini kullanmak için modülleri standartlara uygun sertifikalı kontrol etmek için tavsiye edilir, Bunu yaparsanız, aksi takdirde sen radyo tam ayırtıldı yinelemeniz gerekir.

Tasarımcı, doğrudan denetiminde olan yönleri ile ilgili olarak, Frekans alanında wi-fi modülü için izin kullanımı gibi, Nihai ürün uygun testleri yürütmek ve tüm parametreleri ile uyumlu doğrulamak gerekir. Ayrıca üzerinde testler gerçekleştirilen Elektromanyetik Uyumluluk ve üzerinde olanlar Emanet çarpımı, R tarafından sağlanan yönergelere uygun olarak&TTE.

Birinin gözlerinin içine, doğru yaklaşım daha zahmetli görünebilir, Daha pahalı olmasının yanı sıra. Bile biz kendimizi sadece ekonomik yönü dikkate alınarak sınırı, standartlarına uygun faaliyet daha hayal daha faydalıdır, özellikle ürün piyasadan çekilmesi nedeniyle finansal risk karşılaştırıldığında.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *