Radyo frekans insan maruz kalma laboratuar ve doğrulama SAR testi

Sonda SAR ölçümler sırasında hareket eden mekanik kol

Elektromanyetik alan emiliminiSmartphone, Tablet diğer kablosuz aygıtlara şimdi bizim günlük alışkanlıkları bir parçası olduğunu. Neredeyse kendimizi bir uzantısı haline gelmiştir: Biz sık sık kullanabilirsiniz veya hatta onları giymek, sık sık olmadan bile açığa yansıtmak ve için tutun elektromanyetik alanlar.
Şu bizim sağlık korumak için, vücut ile yakın temas içinde kullandığımız yayan tabi piyasada konuyor önce belirli testleri için, sözde"SAR testleri”.

En düşük SAR nedir?

SAR, kısaltma Özgül emilme oranı (Özgül emilme oranı) EM enerji birim başına insan vücut dokuları tarafından absorbe miktarı olarak tanımlanır kitle ve W/Kg ölçülür. SAR testleri, o zaman, Ne zaman bir radyo frekansı manyetik alan elektromanyetik enerji insan vücudu tarafından absorbe yüzdesi ölçmek. Ve böylece elde edilen değerler elektromanyetik alanlar için güvenli maruz kalma sınırlarını zorlayan değil doğrulamak izin.

Tarafından tanımlanan yönergeleri izleyerekNon-iyonizan radyasyondan korunma için uluslararası Komitesi (ICNIRP), Avrupa Birliği ve diğer ülkeler, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya ve Avustralya, maksimum izin verilen emisyon seviyeleri içinde belirli Emanet eşikleri içerecek şekilde ayarla uyumlu standartları onaylanmış ’ tolerans emme. Bu hükümlerin uygulanması için, EU alan ’ SAR değerine izin verilir 2 (W/Kg) 10 gramlýk doku. Yönetmeliği Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada Bunun yerine daha sıkı parametreleri empoze, sınırı ayarlamak 1,6 W/Kg üzerinde ölçülen 1 doku gram.

En düşük SAR ölçüm sistemi

SAR testleri laboratuarlarında SICOM

SICOM Elektrik donatımı SAR testleri gerçekleştirir, Elektronik ve kulak ve vücut için yakın ve soğurma oranı için kontrol kullanılan telekomünikasyon cihazları ’ elektromanyetik radyasyon huzurunda insan maruz kalma.

Böyle geçmesi özel donanımlı laboratuvar testleri küçük, cep telefonları, Her iki büyük cihazlar, özgül emilim oranı sadece ölçüm yaparak kafasına göre, Ancak bu bile karın ve bilek karşılaştırıldığında.

En düşük SAR ölçüm yapılır bir robot kol oluşan bir makine kullanma, elektrik alanı sonda ve özel Küvetler tarafından, baş ve insan vücudu modeli şeklini taklit eder. Tüm ’ tanklar içinde insan doku simüle etmek için izin veren özel bir sıvı içerir. Kanıt gerçekleştiren aygıtın sonra baş veya vücut civarında kullanım benzetimi yapmak için tanklar altında yerleştirilir. Ölçümün karmaşık test prosedürü aracılığıyla gerçekleştirilir, vasıl belgili tanımlık son hangi yerel düzenlemelere göre ayarlanan sınırını ölçümler alınan değeri karşılaştırılır.

SICOM: deneyim, Yetkinlik ve sürekli yenilik

Laboratuvar SICOM bu tür test ve ölçüm için adanmış., ve gerçekleşen Baştakinin termal görüntülemeAraştırma vücut bölgesi bilim Parkı ve Friuli Venezia Giulia bölgesinin işbirliği sayesinde, Kaynak 2006 benzersiz bir gerçeklik bölge ve ülke çapında tanınan kendi yetki doğrulama alanında için kurulan ’ insan maruz kalma.
Bu bağlamda, SICOM ölçüm teknikleri geniş deneyim geliştirdi, simülasyon ve SAR ölçmek için hesaplama, yürürlükte uyumlaştırılmış standartlara uygun cihazlar test.

Kullanılan standartlar sürekli bir güncelleştirmeyle birlikte evrim devam ediyor, becerileri ve kişisel hazırlık SICOM'ın laboratuvar araçları üzerinde odaklanmıştır. Ve bu konuda doğru, SICOM aktif yatırımlar için donanım yükseltme Finans ve laboratuvar Akreditasyon almak için arıyor meşgul.

4 Yorumlar

 1. Yitzac

  Hangi verileri ile benim cep telefonu SAR bulmak?

  Yanıt
  1. Admin (Gönderi Yazar)

   Sevgili Yitzac, SAR değeri kilogram başına watt birimleriyle ifade edilir (W/kg) ve mobil kullanım kılavuzu üreticisine belirtmek zorunda.
   Saygılarımızla,
   Personel SICOM

   Yanıt
 2. Cristian

  Bir kişinin SAR olabilir “X”, nedeniyle non-iyonizan radyasyon bir telefon baz istasyonu emisyonları ? Kısacası, bir anten radyasyon emer gibi bir kişi bilmek mümkündür?

  Yanıt
  1. Admin (Gönderi Yazar)

   Sevgili Cristian,
   Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz.
   SAR değeri bir aygıt radyo bir laboratuvar testleri gerçekleştirerek normalde elde. Söz konusu olduğunda bir baz istasyonu, gerçekleştirilen insan maruz kalma ile ilgili testlerdir elektrik alanı.
   Saygılarımızla,
   Personel SICOM

   Yanıt

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *