Uyumlaştırılmış standartlar ve CE Markalaması için Avrupa direktifleri

Europe

Uygulayabileceğiniz standartları nelerdir?

Belirten kurallar vardır, yönerge tarafından atanan her gereksinim için, özellikleri Emanet ürünlerin ve ilgili testler hangi yürütülen gerekir.

Tarafından kime işlenir uygulayabileceğiniz standartları?

Uyumlaştırılmış standartlara Avrupa standartları örgütler tarafından çizilir: CENELEC Elektrik/Elektronik Sanayi ürünleri, ETSI telekomünikasyon sektöründe için ürünler, CEN diğer sektörlerde ürünleri için.

Ne harmonize standartları belirlemek?

Uyumlaştırılmış standartlara uygunluğu doğrulama yönergesi ile uygunluk tahmin belirli bir yöntemin belirlemek. Bu standartlar "uyumlaştırılmış" denir, Ne zaman başvurular Avrupa Toplulukları Resmi Gazete'de yayımlanan (OJEC) bir yönerge ile ilgili olarak. L ’ uyumlaştırılmış standartların tam uygulama sağlar bildirilen bir vücut için teknik yapı dosya tabi olmadan piyasada ürün yerleştirmek yapımcı. Ayrıca sağlar üretici, Eğer uygun donatılmış, Iç denetimler test laboratuvarlarında gerçekleştirmek için. O-ebilmek var olmak güvenilir test laboratuara çevirmek.

EC direktifleri zorunludur?

Evet, Bu yönergelerin zorunludur. Üretici (Eğer içinde AÇA imal – Avrupa Ekonomik alanı) ya da İthalatçı (Ürün ithal ise) Ürün tabi hangi testleri içeren bir teknik dosya kadar çizmek zorunda olduğu. Testler her ürün kategorisi için özeldir ve isteğe bağlı Ulusal denetleyici mercilere teknik dosyanın oluşturulması gereken.

EC kuralları gönüllü?

Terimi “gönüllü” Hala karışıklık var.. EC direktifleri yapmaz bu ürün uygunluk direktifinin gereklerini ile diğer teknik özellikleri benimseyerek göstermek her zaman gereklidir ancak uyumlaştırılmış standartlara saygı için zorunlu. İsteğe bağlıdır, o zaman, l ’ standart uygulama değil ’ ürünlerini uygunluk uyumlaştırılmış standartlara ispat yükümlülüğü. Karmaşık ve sürekli gelişen teknolojik ürün pazarı, yazma kuralları kolay değil. Her ne kadar sürekli bir güncelleştirme (ortalama olarak her iki yılda bir), Her zaman olabilir belirli bazı teknik özelliği tam uyumlu standartları takiben değerlendirildi cant için olan üretilen. Bu nedenle, bu yönergelerin bu ürün uygunluk direktifinin gereklerini kanıtlıyor sağlanan harmonize standartları uygulamak için zorunlu yapmayın. Eğer tüm uygulanabilir uygulayabileceğiniz standartları takip etmiyorsanız, prosedür daha karmaşık hale gelir ve bildirilen bir vücut katılımı gerektirir ’.

Ne zaman bir bildirilen vücut danışın?

L ’ bildirilen bir vücut tutulumu yürürlükteki tüm uygulayabileceğiniz standartları tam olarak çalışmıyor zaman gereklidir. Bu olgu vardır daha fazla özellikle standart dışarı test yönteminden önce yapmalısınız çünkü maliyetler olup geliştirilen sonra geliştirdi.

Direktifleri ile uyumlu ürün yapmak için en hızlı yolu nedir?

Belgili tanımlık bağlamamak rota, daha ucuz ve daha koruyucu üreticinin tam uygulama uyumlaştırılmış standartlara veya geliştirilen ve uygunluk karinesi yönergelerin gereksinimleriyle için test tarifleri için.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *