Elektrik donatımı ve yeni düşük voltaj yönergesi

Elektrik donatımı

Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi piyasada yeni bir direktif verilmiş elektrik malzemeleri. Özellikle, Direktif Nominal gerilim ile doğru akım ve alternatif akım elektrik donatımı sırasıyla arasında gönderildi 50 ve 1000 V arasında 75 ve 1500 İçinde.

Yönergesi Alçak gerilim 2014/35/AB, resmi dergisinde yayınlandı 29 Mart 2014, insanların sağlığı korumak istiyor, maddi hasar korumak ve evcil hayvan için kazalar hariç.

Yeni özellikler arasında bir ilişki rolleri için,yükümlülükleri ve birimlerin bireysel sorumlulukları (üreticileri, İthalatçılar, yetkili temsilcileri ve distribütörler) Bu AB pazarının yeni bir ürün girin veya kullanılan, İkincisi de üçüncü bir ülkeden ithal.

Ekonomik operatörler rolü ile ilgili olarak, ana yenilik tüm elektrikli cihazlar piyasada yer uygunluğu sorumlu olarak kabul edilir.

Direktif kesin kurallar her konu için atar..

  • Üreticinin değerlendirmek için bir görevdir uyum çarpımı.
  • İthalatçı malzeme uyumluluğunu doğrulama yordamları yapılmıştır emin olun,işaretleme olup olmadığını denetleyin ve ürünün teknik belgeler için yetkili ulusal makamlara kullanılabilir olduğundan emin olun gerekir.

Bir bakışta, Distribütörler ve ithalatçılar piyasa gözetim görevleri güvenliği için yer alırlar ve aktif olarak katılan yetkili ulusal yetkililer tarafından yürütülen faaliyetleri yardımcı olmak için davet.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *