Elektromanyetik uyumluluk önemi

arası bağlantı

Elektromanyetik uyumluluk bugün mühendislik ve toplumun önemli bir konudur ve bilgi teknolojisi ve elektronik ilerleme ile giderek daha önemli olmaya hazır.
Bu nispeten yeni bir kavram olduğunu ve onun Doğum elektronik ekipman ve kullanımları farklı ortamlarda büyük ölçekli yayılmasını bağlı olduğu.
Şimdi ne tam olarak terim "Elektromanyetik Uyumluluk" demek olduğunu anlamaya çalışalım.

Elektromanyetik uyumluluk nedir?

İçin elektromanyetik uyumluluk bu elektronik cihazlar sağlar disiplin anlamına gelir. doğru bir şekilde çalışmak belirli bir ortamda ve diğer cihazlar çevresinde. Boya, vernik toplu dağıtım önce, Radyo alıcılar ve vericiler girişim yıldırım gibi doğal kaynaklardan sadece geldiği ortamlarda çalışmasına bulunurdu, ve neredeyse hiçbir şey onların duyarlılık dış bozuklukları için en aza indirmek veya emisyonlarını sınırlamaya yapılmakta idi. Ne zaman kendini daha fazla yapay girişim kaynaklarından tezahür etmeye başladı, Elektromanyetik uyumluluk yönleri üzerinde duruldu, araştırmak ve ekipman kez vardı arıza çalışma.Deniz

İkinci Dünya Savaşı sırasında özel önem Subura'da bu disiplin, Ne zaman donanma gemileri çok güçlü ve karmaşık elektronik ekipman ile donatılmış, iletişim sistemleri gibi, Radar, Füzeler, Hepsi birbirine yakın. Ayrıca ilk savaş içinde sinyalleri bloke veya tarafından bozuk oldu elektromanyetik parazit. Olduğu gibi daha fazla ve daha fazla olaylar girişim bu yönleri bu artış yaptı.

Hemen hemen tüm sanayileşmiş ülkelerde-si olmak mahluk elektromanyetik uyumluluk sorunları düzenleyen özel zorunlu kurallar. Örneğin,, Amerika Birleşik Devletleri'nde test EMC bu federal yasa ile düzenlenir önemlidir, Olmayan güvenlik sorunları aksine. ,FCC (Federal İletişim Komisyonu) ve elektromanyetik emisyon cihazları ile ilgili kuralları yönetir varlık ABD topraklarında pazarlanmaktadır.
Avrupa'da, ve özellikle Avrupa Birliği'nin Doğum ile, mevzuat mal ticareti Düzenleyen Birleşik bir topluluk kuralları başlamıştım.
Avrupa'nın elektromanyetik uyumluluk yönlerini tarafından yönetilir 2014/30/AB EMC Direktifi.

EMC Direktifi 2014/30/AB

Elektromanyetik uyumluluk Yönetmeliği "Tarih için elektromanyetik uyumluluk ile ilgili üye devletler yasalarının uyumlaşt" ekipman serbest dolaşımı sağlamak ve bir ortam oluşturmak amaçlanmaktadır kabul edilebilir elektromanyetik, aygıtlar düzgün çalışmasını sağlamak aynı anda.
, uyum tarafından tanımlanan bu yönerge bu nedenle, elektrikli ve elektronik ekipman serbestçe Avrupa pazarında pazarlanmasına için gerekli bir önkoşuldur.

Şimdi ayrıntılı olarak ne yönergesi puan görelim.

İçinde belgili tanımlık eşya 1 nesne tanımlar, Amaç, Bu tam olarak ekipman yerleştirilen emin olmak için piyasada yeterli düzeyde elektromanyetik uyumluluk ile uyumlu.

Ama ne ekipman anılacaktır?

Herhangi bir cihaz veya sabit yükleme yönergesi uygulanır, makalelerinde belirtildiği gibi 2 ve 3:

  • Her bitmiş cihazı, ya da arada bitmiş aygıtları, piyasada bulunan tek bir işlevsel birim olarak kullanılabilir, Son Kullanıcı için ve elektromanyetik parazit oluşturmak üzere tasarlanmıştır, ya da kimin işleyişi böyle karışıklık tarafından etkilenebilir;
  • Ekipman türleri belirli bir birleşimi ve uygun olan yerlerde, diğer aygıtlar, Hangi monte edilir, yüklü ve önceden tanımlanmış bir yerde kalıcı olarak kullanılmak amacıyla.

Uymayı, ekipman uymak þartlarý kızağa onun ek yönergesinde ben, Özellikle onlar gerekir tasarlanmış olmalı ve böyle bir şekilde üretilen bu:

  • Üretilen elektromanyetik bozukluğu üzerinde radyo ve telekomünikasyon ekipman veya diğer ekipmanların normalde çalışamaz düzeyi aşan değil;
  • Elektromanyetik bozuklukları için enformasyon ve kabul edilemez bozulma olmadan normal çalışmasını sağlayan kullanıma göre tahmin edilebilir bağışıklık düzeyi bulunmaktadır.

Etkin elektronik parçalar entegre ekipman her parçası gürültü neden olabilir ya da parazit olabilir bu nedenle tabi elektromanyetik uyumluluk testleri.

Geleneksel olarak elektrik bileşenleri içermez bile bu ürünler, Ancak teknolojik gelişmeler gelişmekte ve daha karmaşık bir hal, Elektromanyetik uyumluluk yönlerini kapsayacak şekilde kontrol edilmelidir. Sadece bizim ev hayatı ve iş bugün kaç aygıtlar hakkında motors tarafından tahrik edilmektedir düşünüyorum, elektronik sistemleri veya uzaktan kumandalar.

Her durumda, una accurata verifica degli aspetti di compatibilità elettromagnetica sui prodotti ne garantisce la qualità nel tempo e li proietta in un futuro tecnologicamente sempre più avanzato.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *