Ürün Güvenliği mobilya: risk analizi

, 14 Eylül, Merkez Catas San Giovanni al Natisone, Konferansı düzenlendi: Ürün Güvenliği mobilya: risk analizi, Sanayi ve büyük oyuncular etkileyen bir işleyişle güç bulmaktadır konu.


Andrea Giavon
Dr. Andrea Giavon bir ölçüde endüstriyel kimya Venedik Üniversitesi vardır. (onur derecesiyle) ve piyasada yerleştirilen ürünlerin güvenliği kurallarının en iyi bilenler biridir.. Catas için çalışıyor 1984 ve 10 yıldır müdürü oldu.

Üzerinde baş tacı Dr. Andrea Giavon, Direktörü Catas, Bu bir raportör açık ve bu konuda teknik ve yasal sonuçları açıklamak mümkün olduğu ortaya çıktı.

Catas daha önemli kimyasal analiz ile ilgili olarak Avrupa düzeyinde gerçektir, fiziksel ve mekanik malzemelerin test, bileşenleri ve ahşap sektörlerde kullanılan ürünler, İç tasarım ve İnşaat. İki işlem merkezleri vardır, San Giovanni al Natisone (UD) ve Lissone (MB), mükemmel sanat laboratuvarları ve en iyi teknisyenleri ile donatılmış.

SICOM Sadece tesis sistemlerinin sınamaları için Catas ile işbirliği ve güvenlik için aynı dikkat hisse.

Herkes bunu biliyor ama en ölümcül kazalar sokakta olmaz, uçak ya da şiddet ma... evde neden tarafından. Evet, Şu evde, Bu duvarların arasında bu dünyanın tüm ülkelerinde Emanet ile eşanlamlıdır, koruma. Nesneleri ve aksesuarları en sevdiğimiz tehlikeli hale Eğer kaynakları, satışa çıkardım önce, İşte ayrıntılı risk analizi.

Konferans "ürün güvenliği mobilya: risk analizi "yayınlanması ile birlikte tam olarak düzenlenmiştir yeni Makine Direktifinin uygulanmasına delâlet sürümü.

Kılavuzu açıkça kabine hareketli parçalar ile konuşuyor. (Motorlu hareketi) Bu yönerge uygulama tabi. Bir yönergesi, Eğer düzgün kabul, ürünlerin tam güvenlik için gerçek bir araç haline gelir.

Tarafından kurulan güvenlik standartları Avrupa Komisyonu içinde belgili tanımlık ev kazaları istatistikleri güncelleştirme göre belirlenir, tarafından Dr toplantısında öğrendim istatistikleri. Giavon. Numaraları hakkında konuştuktan sonra, raportör her gün kullandığımız ürünleri sorumluluklarını yansıtmak için seyirci davet etti, Bu görünüşte zararsız dahil olmak üzere.

koltuk

Tema gerçekten çok geniş ve çeşitli alanlarda sanayi üzerinde dokunuyor, Mobilya ve aksesuarları değil elektrikli üreten firmaların da dahil olmak üzere, sırayla için konu Genel Ürün Güvenliği Direktifi.

Nasıl mobilya ürün ayrılmaz Emanet soruna bağlı anlamanıza yardımcı olmak için, Dr. Giavon O bir sandalye ve ayak dinlenme ile manuel RECLINER örnek verdi. Biz eklemek bir oturum, yaygın ve bu, popüler hayal, gevşeme ve akşamları şömine tarafından ile eş anlamlıdır.

Şey, rahat RECLINER, Makine Direktifi kapsamında tok iken (bir motor tarafından tahrik değil çünkü) Çeşitli riskleri vardır. Grup daha fazla maruz kalma bebek yelekleri ki, çocuklar tarafından takip ve, kısa bir süre sonra, devrilme riski, kesim arasında her yaştan.


The 3-step method
3-adım yöntem Makine Direktifinin uygulamaya güncel Kılavuzu önemli adımlardan biri ve tam olarak hangi biz alıntı öncelikleri kurar ve, Her ne kadar makine yönergesinde belirtilir, Güvenlik ile ilgili diğer yönergeler değerlendirmede uygulanması amaçlanmıştır.
Adım 1 = ilk öncelik – Doğal olarak güvenli tasarım önlemleri;
Adım 2 = ikinci planda – Teknik koruyucu önlemler;
Adım 3 = Üçüncü öncelik – Kullanıcılar için bilgi.
Yönteme göre, kim yapıyor, riske göre üç farklı düzeyde tedavi gerekir. Birinci düzey en güvenli olduğunu, Bu nerede tehlike tümüyle kaldırılır. 1. Lig, Bunun yerine, biri risk nedenleri ortadan da bir şey olamaz ama kullanıcıların bu nedenler etkilerinden korumak için teknik önlemler alınır.
Üçüncü, ve son, nerede daha önce koruyucu önlemler imkanı ile devam son müşteriye üzerinde zaman risk ayrıntılı talimatlar değil sağlamaktır.
Üretici için davet her zaman riskler Bu ölçekte mümkün olan en yüksek düzeyde uygulayarak tasarlamaktır, bilgi ve teknoloji an teklif tüm araçlarını kullanarak.
Ayrıca güvenlik nedeniyle ürünün maliyeti artış değil üst düzey ilgili önlemleri uygulamak için geçerli bir sebep sayılır belirtilir.

Analiz aşamasında” Dr açıkça belirtilmiştir. GiavonHem normal hem de anormal kullandığı göz önüne almalıyız, Ama beklenebilir. Örneğin bir koltuk, Tek bir kişi için tasarlanmış olmasına rağmen, Bazen iki veya üç ev sahipliği yapan, çapraz veya kol. Örnekte bildirilmiş, devirme aşırı yükleme veya çok ciddi sonuçlara dahil olan Daralt yapısı neden olabilir.”

Soru, Bu riskleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Neyse ki orada Ulusal Standartlar, Avrupa ve uluslararası standartlara değerlendirmek için onları ve onlar saygı gerekir.

Bu konferansta, Dr. Andrea Giavon tüm uygun risk değerlendirmesi yapmak ürünleri tasdik zorunluluğu vurgulayan firma oldu. Hatta, ve özellikle, yardımı ile özel test laboratuarları Bu, tabi belgili tanımlık oluşum başından sonuna kadar, son kullanıcılar ve hatta şirketi kendisini korumak için güvenli bir ürün piyasada yer üst yardımcı.

Nasıl birçok girişimci bu yönleri ihmal dışarı sivri Raportörü. Ürünün CE Belgelendirme varış noktası değil, Ama başlangıç noktası. Ana şirket, diğerlerinden daha iyi onun satırlarında riskleri bilen var mı, ve AK mobilya öğesi için sorumlu tek kişi olarak gösterir, değerlendirmek ve riskleri muhtemelen kullanılması konusunda danışmanları ve özel yapılar ona bu görevi desteklemek için düzeltmek gerekir.” dedi Dr. Giavon.

Halka rağmen, sektör ev ve mobilya parçalarının girişimciler tarafından büyük ölçüde oluşur, her ikisi de Dr kelimeler tarafından tamamen hayran bırakmak ortaya çıktı. Giavon, risk analizi işletmeler için harika bir yardımcı olduğu için onun mesajı pozitiftir.

Bir yorum için sordum konferans sona erdi Dr. Roberto Passini, SICOM Yöneticisi.


Roberto Passini
Dr. Roberto Passini, Fizik mezun olduktan sonra, araştırma kariyerinin ilk adımlar atmıştır, Birleşik Krallık'ta ilk JET Joint Undertaking (Oxfordshire içinde yer alan kontrollü termonükleer füzyon için Avrupa Araştırma Merkezi, U. K) ve sonra sinkrotron Trieste. İçinde 1994 ilk atama ile sanayi sektörü geçer, test ve sertifikasyon başkanı olarak, Telital, bir cep telefonu üreticisi. İçinde 2003 Fonda SICOM hangi hala bugün yönetme.

“Elektronik sektöründe, birkaç yıldır bu değişiklikler güvenlik hissettik. Yıl civarında dönüm noktası geldi 2001. Bu bir dönüm noktası aşağıdaki yılları arasında kim gelmifltir ve kimin yok temsil.

Güvenlik testleri önemini fark var. şirketler, uzman merkezlerine bağlı olduğu, artan satış ve kaza durumunda sorumluluk azaltılmış. O bu, korkusuyla maliyeti, Standartları göz ardı pazar evrim tarafından boğulmuş ve, En kötü durumlarda, Polise cevap ve piyasada bulunan ürünleri toplamak gerekiyordu.”

Her zaman bu konuda yeni bir konferans düzenleme sürecinde olduğunu, yılının ilk yarısında beklenen 2018, özellikle hassas tema ile ilgili mobilya elektrik ürünleri Ne zaman Dr Roberto Passini SICOM tarafından bir hoparlörlerin davet edildi.

Dr. Giavon Çok açık. Risk değerlendirmesi yapım şirketi doğrudan bir sorumluluktur, Bültenleri bir yolu yoktur. Ne, ilk bakışta, ek bir ücret görünebilir, ya da itimat laboratuvarları uzmanlaşmak test, Aslında girişimciler için en büyük ve en güvenli yatırım temsil eder, hukuki sorumluluk kaldırma ve onları İtalya ve yurtdışında çok daha rekabetçi hale.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *