Giyilebilir aygıtları uygunluğu

smartwatch

İçinde ’ ’ şeylerin Internet (Internet of Things), bir katlanarak yayılan eğilimlerin kesinlikle ki “wearable devices” (Taşınabilir aygıtlar). Bu elektronik cihazlar olduğunu, sık sık radyo teknolojileri ile donatılmış, Onlar takılabilir ve bu genel olarak yaşam kalitesi için katkıda.

Taşınabilir aygıtlar için gelişmekte olan Pazar smartwatch içerir, Bileklikler fitness için, sanal gerçeklik gözlük, Sağlık ve refahı için, Ancak aynı zamanda ürünleri daha az yaygın olarak bu teknolojiler ile ilişkili olan, Örneğin, chiefs d ’ giyim ve aksesuarları.

Yapımcılar, İthalatçılar ve bu cihazların Distribütör onlar piyasada yer ürün güvenliğini sağlamak için geldiğinde bazı zorluklar karşısında bulunabilir. Bu alana gelen şirketler her zaman elektronik cihazlar ile ilgili düzenlemelere aşina değildir ve bazı durumlarda ihmal veya yanlış uygulamadan eğilimindedir. Bu ne yazık ki sağlık son kullanıcılar için sonuçlar doğurabilir, Ama aynı zamanda yasal konularda gizlilik hakkında.

Cezalar uyumsuzluk bir ürün için aslında oldukça yüksektir, Çünkü birkaç yıl sadece üretici etkileyebilir için, Ama aynı zamanda tedarik zinciri ve satış tüm oyuncular. Bir şablon para cezası olsun baş ağrıları uygun değil sadece bu nedenle anormal değildir.

Bu nedenle bir bütün olarak ticari niyetinde aygıt düşünün gereklidir, potansiyel risk faktörlerinin belirlenmesi ve ürün güvenliğini sağlamak için tüm gerekli tedbirleri uygulamak.

Yeni Pazar sorunlar

Daha fazla karmaşıklık tasarım aşamasında kalite ve ürün güvenliğini sağlamak için takılabilir cihazlar son yayılmasını getirir. L ’ yeni teknoloji ürünlerinde giriştir dikkatli beri onun ön aşamaları planlama gerektiren karmaşık bir süreç, ve elektronik komponentler ve sık sık kullanılan sistemler için tasarlanmış değildir çünkü ’ takılabilir cihazlar kullanın, ve genellikle bir priori bu tabi hangi tüm potansiyel koşulları belirlemek zor olduğu için.simülasyon

Ayrıca, Sağlık ve refah amaçları olan giyilebilir ürünlerin ’ kullanıcı düşebilir ’ tıp ve sonra talep belirli tıbbi cihaz sertifika yolu.

Güvenlik değerlendirme ve dell ’ güvenilirlik giyilebilir cihazların gerektirir bu testleri test edilen bir dizi tabi, Tra cui:

  • elektriksel güvenlik testleri, emin olmak için ’ kullanıcı elektrik şok korumalı veya elektronik parçaları aşırı ısınma için ilgili yakar;
  • radyo test, WiFi entegre kablosuz iletişim aygıtları işlevselliğini doğrulamak için, Bluetooth, vb.;
  • Elektromanyetik uyumluluk sınaması, ürünün herhangi bir rahatsızlık için yakındaki ekipman neden olmaz ve rahatsızlık için ve küçük emin olmak için;
  • Elektromanyetik alanlarla insan maruz kalma kanıtı, etkisini değerlendirmek için ’ ’ elektromanyetik enerji insan vücudunda kablosuz aygıtlar tarafından oluşturulan. Giyilebilir ürünlerin belirli durumda, Bu kanıtıdır EN DÜŞÜK SAR (Özgül emilme oranı) radyo frekansı cihazlar ile yakın temas içinde olduğunda bu elektromanyetik enerji insan vücudu tarafından absorbe yüzdesi ölçmek (baş ve vücut).

Yapımcılar, Ürün Uygunluk olarak öncelikle sorumlu, Bu nedenle bağlıyım güvenliği sağlamak için tüm gerekli önlemlerin uygulanması için pazarlanan, stratejileri belirlenmesi ve risk faktörü üzerinde oluşturduğu ürün teknik özellikleri tanımlama.

Laboratuvar SICOM üreticileri verir, İthalatçılar ve distribütörler güvenli bir şekilde takılabilir cihazlar piyasada en son teknolojileri entegre girmek gerekli desteği, öncesi uyumluluk hizmetleri sunan, test ve Sertifikasyon, ve sonrası üretim ve toplu iş denetimi.

İlgili kişi info@sicomtesting.com Sertifika ve ürünlerinizi sınamak için.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *