şeylerin Internet evrimi (IOT)

Şeylerin Internet

Kavramı “Şeylerin Internet” (Şeylerin çok-Internet) ’ son on yıl içinde katlanarak yayıldı ve günlük yaşamın önemli bir parçası haline gelmiştir. Çok için dijital ve elektronik cihazların birbirine bağlı ağlar sistemi anlamına gelir., güçlü-e doğru geçirmek ile her diğer ve toplamak ve doğrudan etkileşim olmadan veri aktarımı ’ l ’ adam. Bu bağlantılar kolaylaştırmak ve çok çeşitli operasyonları ve faaliyetleri desteklemek için veri etkili değiş tokuşu hızlandırmak.

Bugüne kadar, Orada daha fazla 16 milyarlarca bağlı olan aygıtları ve genel olarak çalışma, l ’ eşdeğeri 2 kişi başı cihazlar, ve önümüzdeki yıllarda büyümek için beklenen bir sayıdır, dokunana kadar 41 milyar tarafından 2020.
Çok en yaygın örnekleri için "akıllı ev" cihazlardır,Programlanabilir termostat ve uzaktan kontrollü ekipman, Ama çok alan uygulamaları hemen hemen her alanında bulur ’ Ekonomi, dan ’ Sanayi Ticaret, kamu güvenliği için Sağlık Hizmetleri.

Çok uygulama alanları

Potansiyel teknolojilerin gelişmiş L ’ çok çeşitli alanlarda yer alan, Tra cui:

  • Konut: Bu alan, tüm cihaz ve sistemleri ev otomasyon için içerir ve ’ otomasyon, Örneğin, uzaktan kumanda pilleri aydınlatma donanımları ve ısıtma sistemleri, aletleri, Eğlence ve gözetim sistemleri için ’. Ayrıca içerir Taşınabilir aygıtlar, Nasıl sanal gerçeklik gözlükleri ve smartwatch.

  • Sıhhi: Bu sağlık ve kişisel sağlık için bu aygıtları içerir, ’ fiziksel aktivite ürünleri izlemek ve hastanın hayati kayıt teknolojileri için izleme.

  • Kamu güvenliği ve ulaşım: Otomobil ve trafik akışı yönetimi için akıllı yollar ek olarak, Çok teknolojileri kentsel altyapı güvenlik ve kamu hizmetleri geliştirmek amacıyla uygulanır. Örneğin elektronik sistemleri için doğru ve gerçek zamanlı göstergesi olacaktır ’ varış ve kalkış kez toplu taşıma, Park cezası ödeme için Smartphone uygulamaları, ve suç faaliyetleri izlemek için yetkililere destek.

  • Endüstriyel: Bu alanda, uygulamaları ’ şeylerin Internet, makine makine olarak da bilinir (M2M), geliştirmek ve üretim verimliliği artırmak için geçen ’, makine izlemek ve stok en iyi duruma getirmek için.

  • Enerji ve çevre: Çok cihazlar kullanılmaktadır ’ alan enerji dağıtım, tüketim izleme (Örneğin akıllı metre) ve insanların hayatlarını etkileyen çevre koşulları. Çok sensörler-ebilmek var olmak kullanılmış-önde gelen nehirlerin su seviyeleri tespit etmek için sel veya unsafe hava koşulları.

Bunlar sadece bazı geçerli uygulamalar pek çok örnek ve potansiyel yararları şeyler Internet teknolojileri ’.

Uzaktan kumanda

Teknik sorunlar

Yanı sıra pratik avantajları, ağa bağlı aygıtlar patlayan sayısı da teknik bir bakış açısından bir değerlendirme gerektirir. Bu ürünler, Aslında, kablosuz teknolojiler ve tasarım ve uyum açıdan farklı zorluklar teşkil etmektedir elektronik bileşenler dahil piyasası mevzuatı.

Bu karmaşık sistemler gerçekleştirilmesinin ilk tüm seçme özellikleri ve ürün kullanım amacı için uygun bir kablosuz iletişim protokolü anlamına gelir.. Bazı en yaygın iletişim teknolojilerinin çok üreticileri tarafından kabul: WiFi, Bluetooth, ZigBee, GSM, UMTS, LTE, SRD.

Üreticileri sadece kendilerini doğru onların ürün için kablosuz uygulamalar uygulamak zorunda bulmak, Ama onlar da tüm yönlerini dikkate almak gerekir elektromanyetik parazit ve çeşitli fonksiyonları entegre cihazlara ilgili güvenlik ilkesi (Analog kameralar, ve dijital radyo). Bu tasarım ve hata ayıklama karmaşık olabilir, özellikle durumunda arızalar ve düzeltme ’ sorunun kaynağını bulun.

Yasal açıdan, Çok cihazlar gerekir olun bir doğru radyo spektrum kullanımı, değil çok fazla karışıklık yayarlar ve diğer aygıtlar tarafından yayılan gürültü veçabuk gerekir, ve güvenliğini sağlamak gerekir ’ kullanıcı tarafından elektrik ve elektromanyetik her iki tehlikeler.

Laboratuvar SICOM konsolide şirketler çok yardımcı olmak için sağlamak mümkün, öncesi uyumluluk testleri sunan ve sınama, Sertifika Hizmetleri ve teknik araştırmalar, ve sonrası üretim ve toplu iş denetimi.

Test ve sertifikasyon ürün için, SICOM tüm iletişim ’ adresi info@sicomtesting.com

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *