Uyumlu standartlar radyo donanımları yönergesi için kullanılabilir (RED)

Collaudo di un dispositivo radyo

Zaten beş uyumlu standartlar Avrupa Birliği içinde Resmi Gazete'de yayınlanmış (OJEU) Avrupa radyo donanımları yönergesi ürünlerin uygunluk karinesi (RED 2014/53/EU).

Bazı giden yönergesi ile ilgili kalan standartları (R&TTE 1999/5/EC) Yeni direktif adapte için bir değişiklik süreci geçiren ve bu nedenle henüz yayımlanmış veya listelenen için

Esecuzione di kanıtlamak su un ricetrasmettitore

OJEU. Yine de çok uyumlu standartlar küçük değişiklik ile yeni Direktifi kapsamında geçirilmesi bekleniyor. Bu gözden geçirilmiş standartları önce resmi gazetesinde yayınlanan olacak 13 Haziran 2017, Ne zaman RED geçiş süresinin sonuna geldiğinde.

Geçiş döneminde, üreticileri kısa vadede izlenecek hakkında emin değilseniz. Daha sonra yeni Direktifi kapsamında ürün tasdik hemen Pazar ve ek maliyetler dezavantajı ulaşan avantajı ile eski Direktifi kapsamında sertifika ekleme. Alternatif olarak üreticinin ürün uyumlu bir standart uyum yayınlanması için bekleyebilirsiniz, Belki de sertifika maliyetlerinden tasarruf ama piyasada kolay ulaşmasını malını kaçınarak.

SICOM günden güne müşterilerine kendi ürün sertifikasyonu boyunca desteklemek için standardizasyonu evrimi izliyor, onların ilgi en iyi seçeneği.

Gecikme olmadan ürün sertifikasyonu için bizimle temasa geçmekten çekinmeyiniz.
İnfo@sicomtesting.com herhangi bir bilgi için yazmak çekinmeyin.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *