İngiltere'den ürünlerin Avrupa'da ticaret.

İngiltere'de Avrupa

, Avrupa Komisyonu Avrupa ve Brexit ticarette sonuçları ile ilgili bir belge yayınladı üretmek İngiltere'den.

Belge kapakları tüm ürünler Avrupa Birliği'ne girme, hariç gıda ve tarım, tarihinden itibaren 30 Mart 2019, Avrupa Topluluğu İngiltere'ye serbest bırakılması olacaktır tarih (uzatılmadığı takdirde). İlgilenenler için biz l ve #8217; tüm belgedeki alın bağlantı.

Komite vurguladı, yayın tarihinden itibaren, İngiltere'de kurulan üreticileri ve ithalatçıları artık kabul edilecektir Avrupa Topluluğu kuruldu operatörler.

Sonuç olmasıdır iktisadi işletme başka bir üye ülkede kurulan, Bunu daha önce Brexit bir dağıtımcı olarak kabul edildi, Otomatik olarak bir ithalatçı haline gelecek ve ürünlerin Kanununa tabi olacaktır Üçüncü ülkeler.

Pratik açıdan bakıldığında, o yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda kalacak İthalatçılar olanlardan farklı olan distribütörler.

Dahası da var. Avrupa düzenlemeler Ürünler ile ilgili artık tanımak yetkili temsilcileri Birleşik Krallık'ta kurulan. Bugün Yetkili bir temsilci istihdam Yani AB dışı şirketler (ya da madde) Avrupa pazarında ürünlerini yerleştirmek için, AB ülkelerinin diğerine bu işlevi taşımak olacaktır.

Ayrıca belgeye göre, Onaylanmış Kuruluşlara Birleşik Krallık, Avrupa hukuku böyle olmayacak ve Birliği uyum mevzuatta belirtilen koşulların uygunluğu hakkında yorum yapmak izin verilmeyecek.

Ve aktörler alanında ne yapmalıyım? Onlar herhangi emin olmalıdır değerlendirme belgesi (AB tip incelemesi) Bir gelir onaylanmış kuruluş diğer AB üyesi devletler aşağıdakilerden.

Operatör kanalının bir kurum tarafından verilen bir sertifika varsa, Bu bir onaylanmış kuruluş tarafından yeni bir değerlendirme talep etmelidir toplum, veya imalatçı arasında bir sözleşme temelinde, İngiliz ve Avrupa vücut, Avrupa için İngilizler tarafından onaylı belgelerin transferini ve ilgili talep, sorumluluğu kimin alacağı.

words_brexit

Ayrıca sonrası Brexit parçası da değişeceği gibi Avrupa İlaç Ajansı ve Avrupa Bankacılık Otoritesi Birleşik Krallık yerinde bırakın ve bir komisyon tarafından ülkenin taşımak zorunda kalacak 30 Mart 2019.

gelince Avrupa İlaç Ajansı (EMA), tarihi 20 Kasım 2017, Avrupa Konseyi seçti Amsterdam Yeni bir konum olarak. Ancak İtalyan Hükümeti bu kararı iptal istedi, olacağını vurgulayarak “Ajans Birleşik Krallık, Avrupa Birliği yayın tarihinden itibaren operasyonel ve tamamen işlevsel olabilir sağlanması (30 Mart 2019), ofisler için boşluk ve yeterli lojistik çözümler için ihtiyaç dikkate alınarak, toplantı salonları, arşivler ve altyapı uygun güvenlik standartları”.

Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) Paris'e transfer edilecek. Karar üçüncü tur oylamada sonra beraberlik ile belirlendi. Üçüncü turda gelmişti Paris ve Dublin.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *