Biraz netlik üzerinde yeni radyo yönergesi

Radyo donanımları

SICOM birçok kişi hakkında yaklaşan AB radyo ekipmanı Direktifi 2014/53/AB alıyor: İşte uygulanması hakkında en yaygın isteklerine yanıt olarak bir Özeti RED.

Ne radyo donanımları/EC RED

Direktif kasten yayar ve/veya sipariş için radyo dalgaları alır herhangi bir elektrik veya elektronik donanımları kapsar:

  • iletişim (radyo iletişim);
  • bir nesnenin çeşitli özelliklerini belirlemek, Örneğin, konum ve hız (radyo belirlenmesi).

Yönergesi R karşılaştırıldığında&TTE 1999/5/EC, , RED bazı değişiklikler ve bu tanıttı şimdi ses ve TV yalnızca alma donanımları içerir, ve altında işletim donanımları 9 kHz.
Diğer taraftan, Direktif Telekom terminal cihazları kapsamaz, amatörler tarafından radyo cihazları (Bu piyasada mevcut yapılmadığı sürece), Deniz ve hava donanımları (Ek ı, RED 2014/53/AB).

Ne zaman uygulanması RED gereklidir

Başlamak--dan 13Haziran TH 2017 Sadece uygulanması RED izin verilir. O tarihe kadar, hem eski hem de yeni radyo yönergesi kullanılabilir. Bu tüm ürünler piyasada yer anlamına gelir, Yani bu dağıtıma sağlanır ve Avrupa pazarında ilk kez kullanın, uygun olmalıdır ile RED 13 Haziran sonra 2017.

Uymak için izlenecek yol RED

En güvenli yaklaşım uygulamaktır uyumlu standartlar AB resmi gazetesi üzerinde listelenen, hangi vermek “uygunluk karinesi”. Standartları büyük bir revizyon ameliyatı beri, Orada tam bir değil yayımlanan listesi, Bu nedenle nasıl bir radyo ürün sertifikasyon süreci devam edeceğinize için zorluk.
Ürün uyumluluğu için geçerli standart resmen yayınlanan kadar beklemek bir yoludur.
Onların ürün yetkili bir laboratuarda test ve EU-tip kontrol sertifikası için uygulamak için üreticileri üstlenebilir başka bir yol olduğunu, Haberdar vücut tarafından verilen, Kim gönderilen ürünün teknik belgeleri değerlendirir ve mevcut standartlara test sonuçlarını karşılaştırır.

Ek testler tarafından gerekli RED

Bazı ürünler ek sınama gerektirebilir, Ancak bu durumda durum değişir, ve etkin ve verimli radyo vericileri için paylaşımı spektrum yönleri içerebilir, ve dokunulmazlık alıcıları için özellikle, hangi şimdi zararlı parazitlere karşı esnek olması gerekmektedir.
Her durumda, kablosuz cihazlara hala zorunda Elektromanyetik uyumluluğu ve güvenliği gereksinimlerini karşılamak, ve üreticileri EMC Direktifi 2014/30/AB standartları ve LVD 2014/35/AB uygulayabilirsiniz.

Ürün Uygunluk sağlamaktan sorumlu kim

Altında RED, Tüm ekonomik operatörler tedarik zincirinin radyo aletleri Direktifi ile uyumlu olduğunu sağlamaya yönelik sorumlulukları açıkça tanımladığınız.
Üreticileri en büyük sorumluluk var, ve RED ürünlerini piyasaya çıkarmak için izlemek zorundalar yükümlülükleri listesini içerir. Onlar kendi ekipman gerekli uygun şekilde üretilmektedir emin olmanız gerekir yönergesinde belirtilen gereksinimleri, uygunluk değerlendirme yordamı gerçekleştirerek, hazırlama ve teknik belgeler ve AB uygunluk tutmak, ve sonra ürünün sürekli uyumluluk garanti tarafından.
Ayrıca yetkili temsilcileri, İthalatçılar ve distribütörler ekipman uygunluğu sağlamakla sorumludur ve üretici uygun uygunluk değerlendirme prosedürü taşıdı emin olmanız gerekir, Ürün Etiketleme gerekli ayılar (Örneğin CE markalama) ve ilgili belgeleri tarafından eşlik ediyor, son kullanıcı tarafından kolayca anlaşılabilir bir dilde yönergeleri ve güvenlik bilgileri dahil olmak üzere.

Daha fazla yardıma ihtiyacım var?

Yeni radyo yönergesi geçiş aletleri test ve onaylama gereksinimleri çeşitli değişiklikler getiriyor ve sertifikasyon süreci devam konusunda belirsizlik yaratabilir.

Geniş deneyimi ile sertifika radyo ürünleri ve güncelleştirme devam eden çalışmaları, SICOM ekonomik işleçleri kendi radyo ekipmanı uyumluluk gereksinimlerini anlamak yardımcı olabilir, rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren, ve ürünlerin tüm sertifikalandırılması kendine iyi bak, teknik belgelerin hazırlanması için test.

Ürünleriniz sertifika için, SICOM personeli iletişim info@sicomtesting.com

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *