İndüksiyon şarj cihazı: Avrupa'da olduğu gibi bunları sertifika, ABD ve Kanada

Kablosuz şarj cihazı

Nasıl şarj hizalamak için indüksiyon uygulanabilir standartlar kullanır, Kanada ve Avrupa?

İndüksiyon şarj cihazı piyasada bir kaç yıl girdi: aygıt temize teller ve yuva şarj etmek için kolaylık, kesinlikle pratik yan vardır. Biz de en az şekiller ve sık sık fütüristik çekicilik eklerseniz, Nasıl bu tür-in teknoloji size patlama doğrulamış görmek kolaydır. İndüksiyon şarj cihazı: Ne test bu ürün emisyon düzenlemeler yöneten vardır ? Bağlıdır. Neden bir bakalım.

Charghers olan işlevleri olabilir bir kablosuz elektrik ve elektronik üründür, tüm elektrik/elektronik ürünleri gibi, daha fazla beceri dahil. Bu durumda kendisini fonksiyonu sadece şarj kablosuz charghers faturası için ödünç ya da veri aktarma yeteneği eklemek 's: uyulacak kurallar ise sadece, referans ülke ve ürün değişmeyen özellikleri.

Daha önce piyasada bulunan bir ürün yerleştirme, uygun sertifika yolu süreci daha dikkatli olmak gerekir. Orada daha fazla yönetmelik ve yönergeleri takip edilecek: bileşenleri dikkate almak gerekir, Özellikler ve ürün amaçlı son ülke.

ABD Güney kablosuz ücretleri yönetmeliklerde

FCC kablosuz ücretleri gibi bir radyatör "kasıtlı radyatör" sınıflandırır. İçin izlenmesi gereken prosedür ’ ’ pazarlama yetkilendirme için sertifikasıdır. ' E göre belirtilen ürün için uygulanacak testler Bunlar “Başlık 47 Federal düzenlemeler cinsini” FCC bölüm 15 ve bölüm 18 (Belirtme için aygıt “Kablosuz güç aktarımı aygıtları”).

Güney kablosuz yasal ücretler KanadaAraç şarj cihazı

Radyo standart belirtim RSS-216 sonunda Yayınlandı 2014 kablosuz aktarım güç ile ilgili (Kablosuz pil şarj cihazı) kablosuz güç iletim aygıtlar için minimum gereksinimleri kurar ’ güç yönetimi ve / veya kontrol ve cihazlar Radyo aygıtları olarak sınıflandırmalarına göre üç tür ayırt eder ( Kategori ı ya da II) veya parazite neden olan ekipman , Özellikle, endüstriyel , Bilimsel ve tıbbi ekipman (ISM).

Avrupa'nın Güney kablosuz ücretleri düzenlemeler

Avrupa'da indüksiyon şarj cihazı sadece bir radyo vericisi olarak kabul edilmez ve bu ürün ait kategoriye göre düzenlenmiş sertifika için başvuruda bulunan EMC testleri. İndüksiyon şarj cihazı aynı zamanda pil şarj cihazı olarak aynı frekansta veri iletimi için tasarlanmış ise, sonra Direktifi kapsamında ürün düşer (2014/53/AB) ve sertifika için referans uyumlaştırılmış standart tr 300 330-2.

Bu yeni teknolojilere uyum sağlamak amacı ile, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü tanıttı 2015, ETSI EN gözden geçirme 300 330-2 V 1.6.1. Kısa genel aygıtları belgedir, indüksiyon döngü vericiler, radyo donatımı ve aygıtları kablosuz güç aktarımı için (sabit istasyonları, Mobil ve taşınabilir) ve ürün özellikleri ve frekans kullanılanlardan sayısına bağlı olarak kabul edilmesi için yordamları ayıran.

Güvenlik özellikleri

Bu durumlarda, Ne olursa olsun ülke, Ürünün iç küre kullanımında gelirse, uyumlu standartlar testler ve denemeler uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekir IEC 60335 veya bu Avrupalılar için karşılık gelen TR 60335-1 ve EN 60335-2-6 -mek şartıyla mutfaklar için eşyaları elektrikli ev aletleri için, soba, Fırınlar ve benzer aletleri ev kullanımı için.

İnsan maruz kalma

Ama en son, insan maruz kalma ilişkin düzenlemeleri kabul edilir . Ürünler kontrolleri ve testleri zararlı kaynaklardan gelen sağlık korumak için yayılan radyasyon oranı için tabi olması gerekir. , Gibi ev aletleri için, uyumlaştırılmış standart tr geçerlidir 62233 “Ölçüm yöntemleri için elektromanyetik alanlar ev aletleri ve benzerleri ile başvuru için ’ insan maruz kalma” ya da karşılık gelen IEC 62233 için Amerika Birleşik Devletleri.

SICOM elektrik ve elektronik ürünler Avrupa için onaylar, ABD ve Kanada.

Bizim deneyim hizmetinizdedir.

info@sicomtesting.com

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *