Yeni ve değiştirilen CE işaretleme nedir: Yeni EMC Direktifi, LVD CE ve radyo

uyum

, 20 Nisan 2016 ’ yürürlüğe girmesinden enshrines zorunlu l yeni Avrupa direktiflerinin ’ bir daha geniş daha süreç yeni çerçeve mevzuat uyum parçası. Arasında yeni direktifleri, İki var özellikle önemli elektronik cihazlar alanında: , EMC Elektromanyetik Uyumluluk 2014/30/AB Ve LVD CE alçak gerilim Elektrik donatımı emniyeti 2014/30/AB, 2004/108/EC ve 2006/95/EC değiştirmişler.

Þartlarý ve uygulama alanlarını etkileyen değil ise, Bu yönergelerin farklı düzeylerde önemli değişiklikler yapmak, ekonomik operatörler elektronik ürünler dağıtım zincirindeki ilgili yükümlülükleri tanımları uyumlaştırılmış, uygunluk değerlendirme prosedürlerini tam anlamıyla CE Markalaması için.
Mevcut ürünler önce yeni esaslarına göre sertifikalandırılmış 20 Nisan 2016; Bu tarihten hala pazarlanan önce parça tedarik zincirlerinde sunmak.
Yeni yönerge radyo için KRAL 2014/53/AB, hangi 1999/5/EC değiştirir, arasında bir geçiş dönemi için sağlanan 13 Haziran 2016 at 12 Haziran 2017, nereye sen-ebilmek uygulamak hem eski hem de yeni yönergesi.

Ekonomik operatörler için değişecekEurope

Belirli önemini tüm iç Avrupa pazarında elektronik aygıtlar Pazarlama işletmelerin sorumluluklarını etkileyen değişiklikleri yapan ’. Bir yandan, Bu kurallar üreticilerin yükümlülükleri açıklamak, Gelen süre ’ diğer tanıtmak yenilerini İthalatçılar ve distribütörler, Onlar sadece üretici düzgün satılan ürünlerin uygunluğu değerlendirmek için yordamlar karşılanmış ki emin olun değil, aynı zamanda ilgili teknik belgeleri tarafından eşlik ve CE sembolü ile düzenli olarak işaretlenmiş, üreticinin kartvizit ve, uygun olan yerlerde, Dell ’ İthalatçı.

Öncelikle üreticiler üzerinde düşüyor, Ancak, sorumluluk doğru her ürün uygunluğu kontrol etmek için piyasada yer, Yeni yönergesi tarafından gerekli değişiklikleri hizalama ve güncelleştirilmiş standartlar uyumlaştırılmış, gerektiğinde testleri yinelenen bu ürünler.

Alan sayesinde uzun deneyimi, SICOM bir konsolide işlenen şirketler bütün yol boyunca yardım için sağlamak mümkün ’ Sertifika, Kalite ve güvenlik ürünleri piyasada yerleştirilmesini sağlamak.
Daha fazla bilgi için, ilgili kişi Soluzioni@sicomtesting.com

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *