Güncellenme Zamanı standart EN 50121, Demiryolu demiryolu taşıtlara ve Elektromanyetik Uyumluluk

sürücü koltuğu

Bu standart yeni sürümü yayınlandı TR 50121-3-2 "Demiryolu uygulamaları, sokak arabalar, trolleybuses ve metro. Elektromanyetik Uyumluluk — bölümü 3-2: Demiryolu araçları — aparatı ". Bu son güncelleştirme harmonize standartları olarak adlandırılan teknik standart giderir TR 50155 "Demiryolu uygulamaları, sokak arabalar, troleybüs uygulamaları-demiryolu araçları üzerinde elektronik cihazları "trans-Avrupa yüksek hızlı raylı sistem birlikte Avrupa Direktifi tarafından başvurulan ’.
Belgili tanımlık yeni yorum, Mayıs beri yürürlükte 2015, tamamen yerine önceki tr 50121-3-2 in 2006, Bu ancak Mayıs'a kadar geçerli kalır 2018.
Zaten demiryolu sektöründe diğer güncelleştirmeleri için oldu gibi, zorunlu hale gelir önce adet araç üreticileri yeni kuralın erken uygulanmasını gerektirir beklemek zorunda, projelerin tamamlanma süresi göz önüne alındığında, çok sayıda mevcut bileşenleri ve oldukça uzun ömür boyu demiryolu araçları.

EMC Haberler: aletleri için 6 GHz ve ölçüm yöntemleri için yeni standartlar

TR 50121-3-2, ile ilgili Elektromanyetik Uyumluluk, Yeni sürümde bazı önemli değişiklikler önceki sürüme göre yapar.
İlk emisyon ve bağışıklık önlemler cihazlara kadar uzanır 6 GHz, dikkate alarak, Böyle, frekansları yukarıdaki kullanın hatta telekomünikasyon standartları 5 GHz, Standart bazı türevlerini gibi WiFi. Tren vagon üstünde laptopBu kuralın uygulanması sağlar, o zaman, Bu medya yolcuları tarafından yaygın olarak kullanılan cihazlar değil müdahale veya elektrik ve elektronik sistemler gemiye demiryolu araçları tarafından rahatsız değil.

Referans Standart ortam ve bu elektromanyetik taşıyan laboratuvar ölçüm sistemlerinin hazırlanması için daha fazla bir yeniliktir uyumluluğu sınaması. Farklı olarak ne zaman içinde belgili tanımlık önceki yorum belirtildiği, Bu standart tr başvuru yapıldı 55011 "Endüstri/sanayii donatımı, Bilimsel ve tıbbi (ISM) – Radyo karışıklık özellikleri – Sınırlamaları ve ölçüm yöntemleri", Yeni sürümde referans grubu EN standartları için yapılır 55016 "Belirtme donatım ve radyo karışıklık özellikleri ve dell ölçüm yöntemleri için ’ bağışıklık".
Sonra üzerinden gidiyor ’ "niş" bir kural uygulama, hangi bilimsel ekipman ve ölçme aletleri ile ilgili, Tüm ’ daha genel ve yaygın bir kural uygulama, Bu diğer şeylerin yanı sıra tüm tüketici ekipmanları kapsar.

Benzersiz bir standardizasyon doğru yakınsama eğilimi

Nasıl bir süreç yakınsama ürünleri farklı kategoriler ve kapsamları için ait ölçümleri gerçekleştirmek için Birleşik bir taraftan son değişiklik gösterir, Buna göre, altında farklı yönergeleri düşmek. Bu şekilde düzenlemeler teknik evrim ve kostüm yerde izleyin, aynı baskın teknolojileri çeşitli alanlarda nüfuz ve, aynı zamanda, canlı giderek ayrı saat bkz: kapsamlar. Örneğin, tüm yaygın olarak kullanılan tablet ’, Dizüstü bilgisayarlar ve trenlerde kablosuz teknolojiler, uçak ve yatlar.

içYakınsamanın benzer bir süreç bile askeri meydana gelen, Örneğin, kolluk ve askeri organları için sağlanan çeşitli ekipman olması durumunda. Mevcut Avrupa mevzuata göre aynı sınırlamaları ile uyum bu ekipmanları muaf ve konu elektronik cihazlar sivil kullanım için hangi aynı ölçütlerdir; Ancak, Aksi takdirde oluşacak Elektromanyetik uyumluluk sorunlarını önlemek için, son yıllarda, sık sık da standartlara göre ekipman sivil ekipman tasdik etmek istedi.
Inoltre l'applicazione degli standart di sicurezza civili ambito Militar afferma Il principio secondo cui atlar Il personale Militar başına içinde, diğer bir işçi gibi, La Selam e la sicurezza devono essere tutelate da rischi sigara necessari.

2 Yorumlar

 1. David

  EN50121-3-2 Bu güncelleştirilmiş sürümünü 2006 Hedef 2015. Anladığım kadarıyla bu sadece yeni modeller/piyasaya geliyor ekipman için geçerlidir. ?
  Bir umut bu Pazar için uygun içine zaten satış bir şey 2006 düzey yolunda. Aksi takdirde üreticileri ve tüm biz-ecek var olmak iş için bir baş ağrısı Ürünlerimiz AB standartları ve yönergeleri değişiklikleri sürekli ölümle için test olacak.

  Saygılar

  David

  Yanıt
  1. admin (Gönderi Yazar)

   Genellikle pazara geliyor üretilen birimleri yeni standartlara uymanız gerekir. İşte örtüşen bir zaman aralığında iki yıl sırasında hangi her ikisi-ebilmek var olmak kullanılmış eski ve yeni bir standart için dört ay arasında; Bu şekilde makul bir süre için yeni bir standart uygunluk doğrulanması ve ürünün değiştirilmesi için gerekli olup olmadığı. Genellikle tam bir test gerekli değildir ve bu nedenle maliyeti çok yüksek değildir.

   Kendi başına uyumlu bir standart olmadığından EN50121-3-2 biraz daha farklı durumda, Bunun yerine onu uyumlu standart tr tarafından başvuruda bulunulan 50155. Şimdi sorun başvuru için açık vardır 2000 yorum-in EN50121-3-2, Bu oldukça eskidir.

   Müşterilerimiz genellikle göre test istenir 2006 sürüm ve şimdi onlar göstermek için faiz 2015 Sürüm.
   Bu esas olarak önde sonraki değişiklikler kalır ve ihale teknik belirtimi ile uyumlu olacak emin olun 's.
   EM dokunulmazlık frekansları için 5 GHz aralığı, Şimdi yaygın olarak kullanılan tüketici elektroniği, Ayrıca pratik bir konudur.

   Yanıt

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *