Güncellenme Zamanı standart EN 50360:2001/A1:2012 üzerinde elektromanyetik alanlarla insan maruz kalma

Ölçümler için yapay kafa

Tarafından Şubat 2015 kesin olarak değişiklik A1 Avrupa standardı uygulamak için zorunlu oldu TR 50360:2001/A1:2012 "Ürün temel kısıtlamalar ile cep telefonları uyum göstermek için standart elektromanyetik alanlarla insan maruz kalma ile ilgili ’ (300 MHz – 3 GHz)”.
Düzenleme, yayınlanması ile tanıtıldı ’ Temmuz ayında değişiklik A1 2012, Sadece bir cümle içinde standart metin silme oluşur, Ama bir değişiklik önemli sonuçları ile.

işçiNell ’ kapsam uyum denetimleri tarafından izin verilen en yüksek için insan maruz kalma, Bu paragrafta "ICNIRP kuralları" belgede belirtilen sınırları uygulama olasılığı düşünürken 1998 Alternatif olarak temel sınırları EN uygun olarak uygulanabilir 50360.
Mobil telefonlar ve diğer kullanımı ile ilgili olarak radyo donanımları Kapat'kullanılan kulak yakınlığı o belgeyi uygulamak elektromanyetik alanlarla insan maruz kalma sınırlarını işçiler için 5 kez genel nüfus için izin verilen sınırları daha yüksek.
Bu muafiyet kesin ortadan kaldırılması ile önce radyo frekansı elektromanyetik alanlar profesyonel ve profesyonel olmayan maruz mümkün ayırımı silmeniz, En azından ürünler için bu kuralı altına düşenler: Aslında elektromanyetik alanlarla insan maruz kalma ile ilgili sınır değerler birleştirilmiş ’, işçiler için aynı uygulama temel kısıtlamalar nüfus için izin verilen.

Aynı zamanda, Standart en son uygulama 50360:2001/A1:2012 ICNIRP belgenin varlığı elde edilen bir başka önemli yönü üzerinde hareket eder, misinterpreting kez konu ’ hareket eden telefonÖlçüm yöntemleri uygulanması.
Ve’ test merkezleri sertifika da bu özel durum olasılığını doğrulamaları insan maruz kalma ile alternatif yöntemler gerçekleştirmek için baktı ve başarı (veya eğer istersek “kısayolları ile”) ölçümü için karşılaştırıldığında EN DÜŞÜK SAR (Özgül emilme oranı) Standart veya bile için sağlanan, bozuk bir yorumu ile daha fazla, Bu denetimler çalıştırmayın. Bu bağlamda, güncelleştirmenin geçerli standart tr 50360 O da kesin olarak sorunu çözmek için alacak, Yorumunu mümkün belirsizlikleri kampından Temizleme.

Bir yorum bırak

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacak. Gerekli alanları işaretlenir *