Kontrole zgodności dotyczące oznakowania CE, aby uniknąć wykluczenia

Certyfikacji i oznakowania CE

Kwestii zgodności audyty i Oznakowanie CE nadal w obiegu "fałszywe interpretacje" że należy doprecyzować, błędne przekonania lub praktyk, które zwlekał od lat i to na szczęście są stopniowo znikają z powodu nasilenia kontroli na rynku.
Określamy się pewien trend w przeszłości niektórych producentów (w najgorszym przypadku konsultantów) do interpretacji "rozsądnych" norm i wytycznych i szukać "luk" uniknąć poddając sprzęt do wszystkich odpowiednich audyty.
Nie trudno sobie wyobrazić, że tych producentów, działając poza prawem, nie podjęły żadnych korzyści z tych praktyk; W rzeczywistości, Uczęszczał do wycofania z rynku swoich produktów za nieprzestrzeganie. Ponadto, aby okażą się nieskuteczne, Te "skróty" doprowadziły do uszkodzenia tych firm i spowodowały naturalny wykluczenia.

Korzyścią dla osób pracujących w tej dziedzinie, To trochę potrzebne’ jasność na niektóre “fałszywe przekonania” dotyczących zgodności sprzętu elektronicznego, radiowe i telekomunikacyjne urządzenia końcowe wymogi dotyczące oznakowania CE. Są jeszcze niejasności w tym i to nigdy nie trzeba wyjaśniać zasady i procedury postępowania w przypadku właściwe podejście w zakresie certyfikacji.

Weźmy jako przykład oznakowanie CE zgodnie z R&TTE aplikacji, która używa certyfikowanych modułów radiowych. Aplikacja, która integruje moduł radiowy staje się produktem radio, niezależnie od tego czy moduł jest zintegrowany produkt lub zakupione oddzielnie jako opcjonalne. W obu przypadkach, gotowy produkt podlega pełnej R&TTE i jest odpowiedzialny za ten, kto stawia na rynku upewnij się, że spełnia wymagania dotyczące oznakowania CE.

Nadal istnieje błędne przekonanie, że produkt jest automatycznie jest zgodny, w tym przypadku R&TTE, Jeśli wszystkie jego składniki są CE oznaczone i certyfikowane zgodnie z normami danego produktu. W rzeczywistości tych, którzy stosują już certyfikat formularza może zakładamy, że to jest zgodny z niektórych wymagań technicznych i ma tę zaletę, wymagające tylko niewielką część badania radia, jest w stanie odnosić się do tych już wykonane przez który produkowanych elementów. W takich przypadkach zaleca się sprawdzić, że moduły, aby użyć nieaktualne wersje są certyfikowane zgodnie z normami, w przeciwnym razie jeśli nie, należy powtórzyć radio wyprzedany.

W odniesieniu do aspektów, które są pod bezpośrednią kontrolą projektanta, takich jak wykorzystanie częstotliwości dozwolone w obszarze modułów wi-fi, Musimy przeprowadzić właściwe testy na produkt końcowy i zweryfikować, że spełnia on wszystkie parametry. Wystąpili również testy na Kompatybilność elektromagnetyczna i te na bezpieczeństwa produktu, zgodnie z wytycznymi przedstawionymi w R&TTE.

W oczach kogoś, właściwe podejście może pojawić się bardziej pracochłonne, Oprócz tego, że droższe. Nawet jeśli ograniczymy się do biorąc pod uwagę tylko aspekt ekonomiczny, działają zgodnie ze standardami jest bardziej korzystny, niż sobie wyobrażałem, zwłaszcza w porównaniu do ryzyko finansowe wynikające z wycofania produktu z rynku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostaną opublikowane. Pola wymagane są oznaczone *