SAR badania w laboratorium i weryfikacji narażenia człowieka na energię o częstotliwości radiowej

Mechaniczne ramię, która przenosi sondy podczas pomiarów SAR

Wchłanianie pola elektromagnetycznegoSmartphone, Tabletka do innych urządzeń bezprzewodowych są teraz częścią naszych codziennych przyzwyczajeń. Stały się prawie przedłużeniem nas samych: Używamy go często lub nawet je nosić, często bez nawet odzwierciedlać, że my jesteśmy narażania i przytrzymaj, aby pola elektromagnetyczne.
Prawo zachowania naszego zdrowia, TTE, którego używamy w bliskim kontakcie z ciała są poddawane konkretne testy przed wprowadzeniem do obrotu, tak zwane"Badania SAR”.

Co to jest SAR?

SAR, Akronim nazwy certyfikatu Szybkość pochłaniania właściwego energii (Szybkość pochłaniania właściwego energii) jest definiowana jako ilość energii EM pochłaniane przez tkanki ciała ludzkiego na jednostkę masy i jest mierzony w W/Kg. Badania SAR, następnie, pomiaru odsetka energii elektromagnetycznej, które są wchłaniane przez organizm człowieka, gdy jest w pobliżu pola magnetycznego częstotliwości radiowej. I wartości uzyskanych w ten sposób pozwalają zweryfikować, że nie pchają granice bezpiecznego narażenia na pola elektromagnetyczne.

Stosując się do wytycznych określonych przezMiędzynarodowy Komitet ochrony promieniowanie niejonizujące (ICNIRP), Unii Europejskiej i innych krajach, w Stanach Zjednoczonych, Kanada, Japonia i Australia, zatwierdzone normy zharmonizowane, które określonych maksymalnych dozwolonych poziomów zawierają w pewnych progów bezpieczeństwa ’ tolerancji absorpcji. W celu wdrożenia tych postanowień, w obszarze EU ’ wartość SAR dozwolone jest 2 (W/Kg) 10 gramów tkanki. Regulamin Stany Zjednoczone i Kanada Zamiast tego one nałożyć surowsze parametrów, ustawienie wartości limitu 1,6 Mierzone W/Kg 1 gram tkanki.

System pomiarowy SAR

SAR testów w laboratoriach Sicom

SICOM wykonuje badania SAR dla urządzeń elektrycznych, elektronicznych i urządzeń telekomunikacyjnych używane w bezpośredniej bliskości do ucha i ciała i sprawdź szybkość wchłaniania dla ’ narażenia ludzi, w obecności promieniowania elektromagnetycznego.

Laboratorium jest specjalnie przystosowane do poddania takich testów jest mały, jak telefony komórkowe, zarówno większe urządzenia, Wykonując pomiar szybkości pochłaniania właściwego energii nie tylko w porównaniu do głowy, Ale nawet w porównaniu do brzucha i nadgarstka.

SAR pomiar jest wykonywany przy użyciu maszyny składający się z robotyczne ramię, Sonda pola elektrycznego i przez specjalne wanny, którego kształt naśladuje głowy i model ludzkiego ciała. Wszystkie ’ wewnątrz zbiorników zawiera specjalny płyn, który pozwala symulować tkanek ludzkich cech. Urządzenie, które wykonuje dowodów jest następnie umieszczany pod zbiorniki w celu symulacji użycia w okolicach głowy lub ciała. Pomiar jest przeprowadzany za pomocą złożonych procedur testowania, na końcu, którego wartość uzyskanych z pomiarów jest w porównaniu z limitami ustalonymi przepisami lokalnymi..

SICOM: doświadczenie, kompetencji i ciągłe innowacje

Laboratorium Sicom dedykowany do tego rodzaju badań i pomiarów, i zrealizowane Obrazowanie termowizyjne w głowicyDzięki współpracy Park naukowy Area ciała badania i regionu Friuli Venezia Giulia, od 2006 jest unikatowy rzeczywistość na terytorium i siedzibę w kraju, aby jego uznanej kompetencji w dziedzinie weryfikacji na ’ narażenia człowieka.
W tym kontekście Sicom opracowała rozległe doświadczenie w technik pomiarowych, symulacji i obliczeń pomiar SAR, testowanie urządzeń zgodnie ze zharmonizowanymi normami obowiązującymi.

Ewolucji, w odniesieniu do standardów towarzyszy stała aktualizacja, skupiają się na umiejętności i przygotowania indywidualnego Sicom laboratorium Instrumentacji. I prawo o, SICOM aktywnie angażuje się w poszukiwaniu inwestycji do finansowania uaktualnienia sprzętu i uzyskać akredytację laboratorium.

3 Komentarze

 1. Carlos Frederico

  Szanowni Państwo:
  Mieszkam w Rio w osłonie. Trochę więcej niż 1 roku firm telekomunikacyjnych zainstalowany zestaw anteny komórkowej w sąsiednim budynku. Dziś widzę, że poziom może być zbyt wysoka.
  Jak wyszukać firmy z wiedzy technicznej do pomiaru i oceny intensywności I dostarczanie raportów, rozstrzygający?
  Z góry dziękuję za uwagę.
  Serdecznie, Carlos.

  Odpowiedz
  1. Admin (Autor postu)

   Drodzy Carlos:
   Dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych w obszarach mieszkalnych są zwykle wskazywany przez prawo krajowe i są sprawdzane przez dedykowany dział techniczny. Jest typowym limit 6 W / m całkowita dla wszystkich częstotliwości. Rzeki mogą skontaktować się z następujące organizacje niezależne:
   – ACTA – Niezależnego nadzoru technicznego (Rio de Janeiro, RJ – http://www.acta.org.br)
   – CTCP – Centrum technologii badań i certyfikacji (Rio de Janeiro, RJ – CTCP.org.br)
   Jeśli nie jest możliwe uzyskanie zadowalającego środek, to może być dobry pomysł, aby rozpocząć, szuka sposobu odejść od anteny. We wszystkich przypadkach, Nie sugeruję, że podejmowania pochopnych decyzji, ponieważ nie ustalono ryzyko. Obecność anten, nie musi oznaczać, że istnieje bardzo wysokie natężenie pola elektromagnetycznego.
   Serdecznie, Roberto

   Odpowiedz
  2. Mimosa

   Wachlarz stron internetowych, które już pored ponad to ma większość prawdziwości.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostaną opublikowane. Pola wymagane są oznaczone *