Zgodność z noszenia urządzenia

SmartWatch

W ’ ’ Internetu rzeczy (Internet of Things), jednym z trendów, które rozprzestrzenia się wykładniczo, to na pewno “wearable devices” (Noszenia urządzenia). Jest tych urządzeń elektronicznych, często wyposażone w technologii radiowej, mogą być noszone i które przyczyniają się do jakości życia w ogóle.

Wschodzący rynek noszenia urządzenia zawiera smartwatch, opaski do fitness, okulary wirtualnej rzeczywistości, dla zdrowia i dobrego samopoczucia, ale również produkty, które są rzadziej skojarzone z tych technologii, takich jak wodzów d ’ Odzież i akcesoria.

Producenci, importerów i dystrybutorów tych urządzeń można znaleźć w obliczu trudności, gdy chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa produktów, które wprowadzają do obrotu. Firmy, które wchodzą w tej dziedzinie nie są zawsze zapoznać się z przepisami dotyczącymi urządzeń elektronicznych i w niektórych przypadkach wydają się być zaniedbywane lub stosować je niepoprawnie. To niestety może mieć konsekwencje zdrowotne dla użytkowników końcowych, ale także na kwestie prawne związane z ochroną prywatności.

Sankcje za brak zgodności produktu są rzeczywiście dość wysokie, bo za kilka lat może wpłynąć na nie tylko producent, ale również wszystkich graczy w łańcuchu dostaw i sprzedaży. W związku z tym nie jest czymś niezwykłym dla tylko jeden szablon nie jest zgodny z głowy dostać grzywny.

Dlatego też należy rozważyć jako całość urządzenia, które zamierzasz komercjalizacji, określenie potencjalnych czynników ryzyka i stosując wszystkie środki niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa produktów.

Nowe wyzwania rynku

Ostatnich rozprzestrzeniania się noszenia urządzenia wprowadza więcej złożoności w fazie projektowania w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów. L ’ wprowadzenie nowych technologii w produktach jest złożonym procesem, który wymaga starannego planowania od jego wstępnych etapach, a ponieważ elektroniczne części składowe i systemy, które są używane często nie są przeznaczone dla ’ używać w noszenia urządzenia, i dlatego jest często trudne do ustalenia a priori wszystkie potencjalne warunki, które mogą być poddawane.Symulacja

W dodatku, Noszenia produktów, których celem zdrowia i opieki społecznej z ’ użytkownika można zakochać się w ’ medycyny i następnie żądania, aby ścieżka certyfikacji konkretnego urządzenia medyczne.

Ocena bezpieczeństwa i dell ’ niezawodność noszenia urządzenia wymaga, że te przechodzą szereg testów, testowany, w tym:

  • testy bezpieczeństwa elektrycznego, Aby upewnić się, że ’ użytkownik jest chroniony przed porażeniem prądem elektrycznym lub oparzenia związanych z przegrzaniem, części elektroniczne;
  • Testowanie radia, Aby sprawdzić działanie urządzeń do komunikacji bezprzewodowej, które integrują się z WiFi, Bluetooth, itp.;
  • Testowanie kompatybilności elektromagnetycznej, Aby zapewnić, że produkt nie powoduje żadnych zakłóceń do pobliskiego sprzętu i nie jest wrażliwe na zakłócenia;
  • dowody z ekspozycji ludzi na pola elektromagnetyczne, do oceny wpływu ’ ’ energii elektromagnetycznej, generowane przez urządzenia bezprzewodowe na organizm człowieka. W konkretnym przypadku produktów noszenia, Jest to dowód SAR (Szybkość pochłaniania właściwego energii) że pomiaru odsetka elektromagnetycznej energii pochłoniętej przez organizm człowieka, gdy jest w bliskim kontakcie z częstotliwości radiowych urządzeń (głowa i ciało).

Producenci, przede wszystkim jako odpowiedzialny za zgodność produktu, W związku z tym jestem zobowiązany do zaimplementowania wszystkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa obrotu, identyfikacji strategii i technicznych aspektów produktu, który może stanowić czynnik ryzyka.

Laboratorium Sicom daje producentom, importerów i dystrybutorów wsparcie niezbędne do bezpiecznego noszenia urządzenia na rynku, które integrują się z najnowszych technologii, oferuje usługi w zakresie zgodności wstępnego, testy i certyfikacja, i kontroli post produkcji i partii.

Kontakt info@sicomtesting.com certyfikacji i testowania swoich produktów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostaną opublikowane. Pola wymagane są oznaczone *