Ewolucja Internetu rzeczy (IOT)

Internet rzeczy

Pojęcie “Internet rzeczy” (IOT-Internet rzeczy) ’ rozprzestrzenił się gwałtownie w ciągu ostatniej dekady i stał się istotnym elementem codziennego życia. Dla IoT oznacza system wzajemnie połączonych sieci, urządzeń cyfrowych i elektronicznych, stanie się komunikują się ze sobą i gromadzenia i przesyłania danych bez bezpośredniej interakcji z ’ l ’ człowiek. Połączenia te ułatwi to i przyspieszy skutecznie wymianę danych do obsługi wielu operacji i działań.

Do tej pory, Istnieją więcej niż 16 miliardy podłączonych urządzeń i działających w skali globalnej, l ’ równoważne z 2 urządzeń za osobę, i to jest numer wzrosnąć w najbliższych latach, aż dotknie 41 bilion 2020.
Najbardziej typowych przykładów IoT są urządzeniami do "inteligentnego domu",jako programowalne termostaty i urządzenia zdalnego, ale w obszarze IoT znalazł zastosowania w prawie każdej dziedzinie ’ gospodarki, z ’ przemysłu handlu, z opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa publicznego.

Obszary zastosowań IoT

Zaawansowane możliwości technologii L ’ IoT mieści się w wielu dziedzinach, w tym:

  • Mieszkalnych: Obszar ten obejmuje wszystkie urządzenia i systemy automatyki domowej i ’ automatyzacji, na przykład do zdalnego sterowania Sprzęt oświetleniowy i systemy grzewcze, Sprzęt AGD, systemy nadzoru i Rozrywka dla ’. Obejmuje również Noszenia urządzenia, jak virtual reality okulary i smartwatch.

  • Sanitarnych: Ta kategoria obejmuje wszystkie te urządzenia i osobistej odnowy biologicznej, ’ aktywności fizycznej monitorowania produktów do technologii, które monitorowania i rejestrowania życiowych pacjentów.

  • Bezpieczeństwa publicznego i transportu: Oprócz samochodów i inteligentne drogi dla zarządzania przepływem ruchu, Technologii IoT są implementowane w infrastrukturze miejskiej w celu poprawy bezpieczeństwa i usług publicznych. Jest to na przykład elektronicznych systemów w czasie rzeczywistym oraz dokładne wskazanie ’ czasy przyjazdu i wyjazdu ze środków transportu publicznego, Smartphone wnioski o wypłatę biletów parkingowych, i na poparcie władz do monitorowania działalności przestępczej.

  • Przemysłowe: w tej dziedzinie, aplikacje z ’ Internetu rzeczy, zwane również maszyna maszyna (M2M), są podejmowane w celu poprawy i zwiększenia efektywności produkcji ’, do monitorowania maszyn i zoptymalizować inwentarza.

  • Energia i środowisko: Urządzenia IoT są używane w ’ polu dystrybucji energii, monitorowanie zużycia (na przykład inteligentne liczniki) i warunków środowiskowych, które mogą mieć wpływ na życie ludzi. Czujniki IoT może służyć do wykrywania poziomu wody rzek, co prowadzi do powodzi lub niebezpieczne warunki pogodowe.

Są to tylko niektóre z wielu przykładów bieżącej aplikacji i potencjalnych korzyści płynących z technologii Internetu rzeczy ’.

Pilot zdalnego sterowania

Problemów technicznych

Oprócz praktycznych zalet, wybuchające liczba urządzeń podłączonych do sieci wiąże się również oceny z technicznego punktu widzenia. Produkty te, W zasadzie, włączenie bezprzewodowej technologii i komponentów elektronicznych, które stwarza różne wyzwania z punktu widzenia projektu i zgodności regulacji rynku.

Realizacja tych złożonych systemów oznacza przede wszystkich wybierając protokół komunikacji bezprzewodowej nadaje się do cech i przeznaczenia użytkowania produktów. Niektóre z najbardziej typowe technologie komunikacyjne przyjęte przez producentów IoT: WiFi, Bluetooth, ZigBee, GSM, UMTS, LTE, SRD.

Producenci nie tylko znajdą się prawidłowo zaimplementować bezprzewodowych aplikacji do ich produktu, ale oni musi również brać pod uwagę wszystkie aspekty zakłócenia elektromagnetyczne i polityki bezpieczeństwa, związane z urządzeniami, które integrują się z kilku funkcji (kamery analogowe, i radio cyfrowe). To może być skomplikowane w projektowania i debugowania, zwłaszcza w przypadku awarii i poprawka w ’ zlokalizować źródło problemu.

Z prawnego punktu widzenia, Należy się urządzeń IoT właściwe stosowanie widma radiowego, musi emitować zbyt dużo zakłóceń i nie jest zbyt wrażliwy na hałasu emitowanego przez inne urządzenia, i zapewnić bezpieczeństwo ’ użytkownika przez elektryczne i elektromagnetyczne zarówno zagrożenia.

Laboratorium Sicom jest w stanie zapewnić skonsolidowany, aby pomóc firmom w IoT, testy wstępne zgodności i badania, usługi w zakresie certyfikacji i badania techniczne, i kontroli post produkcji i partii.

Do testowania i certyfikacji produktów, kontakt z Sicom wszystkie ’ adres info@sicomtesting.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostaną opublikowane. Pola wymagane są oznaczone *