Od pierwszego do piątego pokolenia, przeszłości i standardy telekomunikacyjne przyszłości

5G - Infografika UE

Zawi era telekomunikacja i technologicznego rozwoju sieci komórkowej doprowadził do pojawienia się nowych urządzeń oraz nowych usług. The 3G otwarte drzwi do Internet i nowe usługi multimedialne komórkową siecią telefonii komórkowej; The 4G właśnie zaczęła się rozprzestrzeniać na nasze smartfony i tablety, ale istnieje już mówić o nowej generacji, The 5G, Technologia, która pozwoli nam na rozwój usług cyfrowych, które były nie do pomyślenia aż do teraz. Istnieją przyszłego rozwoju, blisko i daleko, co jakiś czas będzie wspierać 2 g i 3 g pokoleń, które poprzedziły. Ale telekomunikacji mobilnej pokoleń zmieniony przez lata? Co będzie g "rewolucji"?Rozsz.: od 1 g do 4 g - Infografika UE

Od 1 do 4 g: przeszłość i teraźniejszość telekomunikacji mobilnej

Mobilnej komunikacji rozwinęła się bardzo dużo w kilkadziesiąt lat, w które przychodzą przez różnych generacji urządzeń i sieci zgodna z nowymi standardami telekomunikacji. Pierwsza generacja systemów, pojawił się w “Daleko” ’ 80 lat pod symbolem 1 g, przekazywane w trybie analogowym i były w stanie obsłużyć tylko ruchu głosowego. Jakość komunikacji oferowanych przez pierwszej generacji telefonów komórkowych, zdecydowanie ponadwymiarowy sprzęt, było oczywiste ograniczenia związane z typ sygnału, słaba jakość dźwięku i częste przerwy.Sieci

Aby poprawić jakość transmisji, wydajność systemu i pokrycia, Druga generacja mobile sieci 2 g oznaczony przerwę z poprzedniej technologii, koncentrując się cyfrowe zmiany wprowadzone przez GSM standard (Światowy System łączności komórkowej).

Urodził się w Europie w początku lat 90 ’, do tej pory GSM, realizowane przez jego kolejnych zmian, jawi się jako standardowego telefonu komórkowego z największą liczbę użytkowników na całym świecie.
Zastosowanie technologii cyfrowych usankcjonował narodziny pierwszej usługi przesyłania danych, w postaci wiadomości tekstowych (WIADOMOŚCI SMS – Usługa krótkich wiadomości), wiadomości MMS (WIADOMOŚCI MMS – Us³uga wiadomo¶ci multimedialnych) i WAP (Protokół aplikacji bezprzewodowych), standard, który ma dostęp do określonej zawartości Internet Mobile.
Wszystko to było możliwe dzięki ewolucji GSM standardowe, generacji 2.5 G, skrzyżowanie drugi (GSM) a trzeciej generacji (UMTS). The W technologii GPRS (General Packet Radio Service) przed, następuje Technologia EDGE (Zwiększone stawki danych for Global Evolution), mieć pozwoliło na zwiększenie szybkości połączenia w oparciu o nowy system transmisji danych komutacją pakietów.

Szybkość sieciTechnologie trzeciej generacji są uruchamiane na świecie we wczesnych latach 2000; nowy telefon 3 g ze standardami międzynarodowymi IMT-2000 specyfikacje techniczne, określone przez ITU, Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna, jako cel stworzenia systemu globalnej łączności ruchomej dla globalnego mobilnych terminali. Wśród nich, The UMTS standard (System uniwersalny telekomunikacji komórkowej), Tutt ’ aktualny czas i najczęściej używanych w Europie, ’ jest to ewolucja GSM. L ’ wprowadzenie Protokół W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access), wiele technologii dostępu do kanału radiowego dla sieci komórkowych trzeciej generacji, włączył się w standardzie UMTS do zaoferowania ’ dalsze przyspieszenie transferu danych. Wydajność ’ UMTS, poprawić za pomocą ’ protokoły transmisji HSPA (Szybki dostęp do pakietu) uprzywilejowanych l ’ ekspansji i wyższej jakości multimedialnych usług dostępnych dla sieci komórkowej, pozwalając na przykład płynne wideorozmowy i surfować po Internecie, jest w stanie wersji stron internetowych.

4 g symbol identyfikuje czwarty, i prąd, generacji mobilnych usług. The Technologia LTE (Long Term Evolution), i ostatnie zmiany LTE Advanced (LTE-A), zostały opracowane pod koniec 2000 Aby zwiększyć wydajność sieci komórkowej 4 g, Wysyłanie i odbieranie danych z prędkością połączenia może konkurować z szybkości połączeń krajowych. Dotrzeć do szerokopasmowej sieci komórkowejDzięki rosnącej zasięgu sieci i powstanie urządzeń, które obsługują to, coraz więcej smartfonów i tabletki można przeglądać i dostęp do chmury, konferencje wideo wysokiej rozdzielczości i serwisów bez opóźnień lub przerw, możliwe poprzez szybkie połączenia i opóźnienie redukcji osiągnięte przez sieci 4 g.

5G: nowe granice technologii mobilnych

Operatorów telekomunikacyjnych i ekspertów z branży są już zaangażowanych w badania i rozwój, 5 g., infrastruktury technicznej można zwiększyć przepustowość istniejących sieci do obsługi rosnącej liczby użytkowników i usług dostępnych z sieci komórkowej.
Międzynarodowy związek telekomunikacyjny zaczyna się zarys IMT-2020 wytyczne na którym będzie oprzeć nowy standard 5 g, Dzięki którym możemy przejść od smartfonów i tabletki do teoretycznej maksymalnej prędkości 20 GB/s, do 20 teoretycznie razy szybciej niż maksymalna prędkość do 4 g (1 GB/s).
Nowa generacja technologii mobilnych, Przepowiedział, że ITU może zacząć być dostępny od 2020, Oprócz oferując większe prędkości z bardzo niską latencją, będzie mógł się połączyć wysoką liczbę urządzeń na km kwadratowy i pozostań w kontakcie, podróżując nawet przy bardzo dużych prędkościach. 5 g zapewni nowych i lepszych usług dla komunikacji, migliorerà prestazioni nel gaming e nella REALTA aumentata, Również będzie rozwijać tzw"Internet rzeczy” (IOT, Internet rzeczy): Sempre più urządzenia, Dai dispositivi indossabili ai più svariati oggetti comuni dotati di un ’ identità elettronica, potranno dialogare w rete ed essere controllabili tysięcy mil od ziemi.
Cos' è il 5G? - Infografika UE

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostaną opublikowane. Pola wymagane są oznaczone *