Umowę o współpracy między Sicom testowania i CATAS

Współpraca

Ustanowienia współpracy między laboratoriami nie jest zawsze łatwe, ani natychmiastowe. Często, W zasadzie, jest to konkurs przeważa, co jest prawie niemożliwe do jakiejkolwiek współpracy.

The 6 Marca 2018, na seminarium specjalizacji na zelektryfikowanych meble produkty, SICOM testu i CATAS wykazano, Choć, to partner, na którym można. Dwa laboratoria, W zasadzie, podpisali porozumienie o Kompleksowa oferta na wszystko związane z zelektryfikowanych meble.

SICOM testowania jest laboratorium specjalizujące się w zgodności elektromagnetycznej i bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

CATAS jest odpowiedzialny, Zamiast tego, wszystkich testów mechanicznych i chemicznych z wieloletnim doświadczeniem w sektorze wyposażenia zelektryfikowana. Dr. Andrea Grace, jej dyrektor, przez lata brała udział jako przedstawiciel włoskiej grupy międzynarodowej normalizacji.

Scalanie zasobów Sicom CATAS test i był aktywny przez kilka miesięcy, ale, z umowy, zakłada się, bardziej uporządkowanego i więcej natychmiastowej budowy dla klienta końcowego.

Wzajemne oddziaływanie między mobilnych firm z jednej platformy, gdzie oni znajdą usług zarówno Labs.

To nie przypadek, że umowa została podpisana na seminarium "Stosowanie dyrektywy maszynowej, Oznakowanie CE, Kompatybilność elektromagnetyczna”. Partnerstwo między Sicom testowania i CATAS, W zasadzie, głównym celem firmy ochroniarskie i klientów końcowych.

mebleThe zelektryfikowanych meble, Być może najbardziej Rewolucyjny wynalazek i użyteczne w przemyśle meblarskim (Uważamy, że tylko po to poprawić jakość życia zelektryfikowanych krzesła setki i setki ludzi, przytoczę przykład) słusznie podlegają ścisłym CE przepisy.

Jeśli nie jest właściwie przetestowany może powodować nieprzyjemne, i niebezpieczne, wypadków w domu z znaczne niebezpieczeństwo dla użytkownika i dla producenta.

W konferencji, która odbyła się 14 Września, w siedzibie Catas mając jako temat"Bezpieczeństwo produktu mebli: Analiza ryzyka”, Dr. Grace było bardzo jasne, wyjaśniając różne rodzaje ryzyka.

"Dochodzenie" wyjaśniła "musimy rozważyć normalnego użytkowania, ale także, że nietypowe, ale należy oczekiwać. Na przykład fotel, Chociaż przeznaczone dla jednej osoby, Odbywają się w dwa lub nawet trzy, poprzecznie lub na ramieniu. W cytowanym, przewrócenia może być spowodowane przeciążeniem lub strukturalne załamanie z bardzo poważnymi konsekwencjami dla stron zaangażowanych".

W tym przypadku producent do konta przed prawem.

W trakcie seminarium 6 Marca, utrzymywany przez Dr. Roberto Passini, Sicom Test Manager, został podniesiony z wyciszaniem fundamentalne znaczenie: Sprzęt AGD. Cytat bezpośrednio niektóre fragmenty wypowiedzi lekarza.

"Wszystkie urządzenia objęte rodziny norm zharmonizowanych EN 60335. Są one dość rygorystyczne przepisy, ponieważ domowe w Europie i na całym świecie jest najbardziej niebezpiecznym otoczeniu, gdzie większe wartości procentowe poważnych i śmiertelnych wypadków, więcej niż przy ulicy, więcej niż miejsc pracy. W warunkach domowych, niedoświadczony, Dzieci, seniorzy są przy użyciu wszelkiego rodzaju sprzęt narażony na różne niebezpieczeństwa. I należy również uwzględnić noworodków, osób niepełnosprawnych i zwierzęta."
W słowach Dr Roberto Passini przejawiali podstawowe pojęcia: nawet niewłaściwe, lub w inny sposób przez osoby nieznane, należy zapobiegać.
Musimy wziąć pod uwagę wielki kredyt do Europejskiego technicznych grup roboczych do przygotowywania dyrektyw, Prowadnice do stosowania dyrektyw, zharmonizowanych norm i standardów technicznych. Celem dyrektyw To nie jest moralne, ale, wręcz przeciwnie, Aby pomóc producentom i europejskiego rynku. Stosowania dyrektyw i norm jest obowiązkowe i tworzy łatwe trasy, który zapewnia dostęp do całego rynku europejskiego, przyczyniając się w tym samym czasie w konkretny sposób na jakość produktu.

Współpraca między dwiema rzeczywistościami tak dobrze rozplanowane i doświadczonych jako CATAS i Sicom testowania jest właściwy sposób do zaoferowania konsumentom, i z producentami, meble bezpieczne w każdej sytuacji i wykorzystanie.
Wydaje się uczciwie stwierdzić, zagłębiając się w tych dwóch rzeczywistości ważne.

Catas jest rzeczywistość bardziej ważne na szczeblu europejskim w odniesieniu do analizy chemicznej, badania fizyczne i mechaniczne materiałów, składniki i produkty stosowane w sektorze drewna, Projektowanie wnętrz i budowlane. Posiada dwa centra operacyjne, San Giovanni al Natisone (UD) i Lissone (MB), wyposażony w doskonałe najnowocześniejsze laboratoria i najlepszych techników.

SICOM test jest laboratorium testowym, Certyfikacja i testowanie produktów elektrycznych, elektroniczne i radio. Codziennie, w dwóch biurach w Trieście i San Canzian d'Isonzo, Wysoce wykwalifikowani technicy zapewnia, że wprowadzania produktów do obrotu są proste ścieżki, szybki i bezpieczny.

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, mądrość uczy nas, i jesteśmy przekonani, że kiedy dwa laboratoria łączą ich wiedza, zasoby i ich narzędzia, Na pewno jesteśmy wszystko trochę bezpieczniej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostaną opublikowane. Pola wymagane są oznaczone *